Mi minőségibb a baklavánál és a kebabnál? A török foci.

Friss topikok

Majdnem teljes fejreállás - Süperlig, 23. forduló

2008.02.24. 21:55 | haszán | Szólj hozzá!

Az elmúlt hetek unalmas papírforma eredményei után majdnem mindenki fejreállt a 23. fordulóban. Pénteken a Beşiktaş idegenben még simán behúzta a meccset a Denizlispor ellen, pedig a 62. percben második sárgával leküldte a bíró Ali Tandoğant (gól: Serhat Gülpinar, illetve Holosko és Nobre. A szlovák már tízgólos). Hanem azért amit Rüstü művelt a kapott gólnál, azért érdemes megnézni a videót a nem Besiktas szurkolóknak is (na jó, főleg nekik).

A szombat egy tökmindegy döntetlennel indult: Gaziantepspor 1 - 1 Gençlerbirliği Oftaş, bár kiállítás azért itt is volt (a vendégektől Nikola Petkovicot küldte le a bíró). Hanem a másik Gençlerbirliği egy hatost rúgott a Konyaspornak (6-1).

És akkor az első nagy meglepetés: a hét közben a BL-ben a Sevillát legyőző Fenerbahçe hazai pályán nem bírt a Bursasporral (0 - 2). Sinan Kaloğlu a 26. percben állt be a Bursasporba, két perccel később már gólt rúgott, aztán később még egyet. A brazil zsenit, Alexet az 55. percben lecserélte Zico, Roberto Carlos, Kezsman nem játszott. A góllövőlistát vezető, a Sevilla ellen győztes gólt szerző Semih Şentürk egy sárgával tudta le a meccset. Mondjuk kezezés miatt legalább egy 11-est számonkérhet a bírón a Fener.

Vasárnap az idény meglepetéscsapata, a Sivasspor hazai pályán nem tudott gólt lőni a Çaykur Rizespornak, igaz nem is kapott gólt. A két pont mellett a dobogót is elveszítették, beelőzött a Beşiktaş.

Hírek a középmezőnyből: Büyükşehir Bld. 1 - 2 Ankaragücü, Ankaraspor 0 - 3 Kayserispor. Meglepetés, hogy a Trabzon otthon nem bírt az utolsó előtti Vestel Manisával (2-2), nade, akkor hogyan minősíthető a hét közben az UEFA-kupában a Leverkusen ellen 1-6-ba beleszaladó Galatasaray újabb égése. Sükürék a tökutolsó Kasımpaşától kaptak ki otthon. A Kasımpaşának ez volt 23. forduló alatt mindössze a negyedik győzelme, a harmadikat is csak a múlt héten szerezték. Hol máshol nyertek volna, mint a listavezetőnél (gólszerző a csatárként jegyzett, bár gól a legritkább essetben szerző Erhan Küçük.

A labda gömbölyű-forduló volt tehát, a Kasımpaşának lassan el lehet kezdeni szurkolni (még így is hat ponttal van lemaradva az utolsóelőtti Vestel Manisától. A Beşiktaş bajnoki reményei viszont újraéledtek.