Mi minőségibb a baklavánál és a kebabnál? A török foci.

Friss topikok

A Galata lesz a bajnok

2008.05.04. 20:33 | haszán | 9 komment

A jóslatom nem múúkodott, ahelyett, hogy baromi izgalmas lenne a vége, három 73 pontos csapattal, a Galata lesz simán a bajnok. A legfontosabb meccsét bukta el az egész idényben parádézó Sivasspor otthon, éppen a Galatasaray ellen. Elképesztően fordulatos meccs volt, Rigobert Song a 12. percben még a hazaiakat boldogította, aztán jött Arda Turan, aki élete meccsét játszotta, két perc alatt rúgott kettőt (40. és 42. perc), amit Mehmet Yildiz még egalizált. Aztán egy gól ide, egy oda, majd jött megint Arda, végül a veterán Sükür is betalált. 5-3-ra győzött a Galata, egy fordulóval a vége előtt három ponttal megy, ráadásul a gólkülönbsége is jobb valamivel, mint a második Fenernek. Az üldöző hiába nyert végül is simán a Gençlerbirliği ellen (bár a vendégek vezettek, 3-2 lett a vége), megint gólt szerzett a többnyire csak csereként beálló, mégis pazar idényt futó Semih Sentürk (gólkirály lesz, az már biztos, 17 szerzett eddig), valamit Edu és Deivid.

Simán nyert a Beşiktaş (gól: Delgado és Rodrigo Tello), ezzel akár még harmadik is lehet, ami UEFA-kupás hely, mégsem a megalázó Intertotó. (Feyyaz telibetalálta az eredményt, grat.)

Az utolsó fordulóban mindenki könnyű ellenféllel játszik, valószínűleg nyer is.

Gençlerbirliği - Sivasspor

Beşiktaş - Vestel Manisa

Trabzonspor - Fenerbahce (mondjuk ez talán nem olyan sima)

Galatasaray - Gençlerbirliği Oftaş (ez minden bizonnyal gála lesz)

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Feyyaz 2008.05.04. 23:42:00

Köszönöm a gratulációt,engem olyan nagyon lepett meg,hogy telibetaláltam,hiszen immáron több,mint 19 éve vagyok a Beşiktaş fanatikusa. Ezzel is legalább bizonyítottam,hogy mennyire ismerem és szeretem a csapatomat. Sajnálom nagyon az elúszott bajnoki címet.
Ha a megalázó Intertotóba kerülnénk akkor vagy boszniai,vagy montenegroi ellenfelet kapnánk,ahová még akár ki is lehetne utazni.
Legyen bajnok valahogy a Sivasspor!
U-17-es EB: Türkiye-Hollandia 3-0!!!

Véletlenül rossz táblázatot metszettél be az írásod után.

Iyi geceler:
Szomorkodó Feyyaz

haszán 2008.05.05. 00:05:51

Ó, tényleg, kösz, rögtön javítom.

Hát, szegény Sivasspor, ezt nem kicsit, nagyon.

Van valamilyen nagy felfedezett az U-17-esek között?

Feyyaz 2008.05.06. 00:39:35

Iyi akşamlar!
Az U-17-eseknél csak végeredményt tudok,mérkőzést sajnos nem láttam.
Beşiktaş ve Türkiye!

haszán 2008.05.06. 00:44:15

Hahó,

te hogy lettél Besiktas-fan?

Feyyaz 2008.05.06. 00:54:34

Merhaba!
Az az igazság,hogy ez nálam elsősorban Törökország imádatával kezdődött. És mivel már 8 éves korom óta focidrukker vagyok,adott volt,hogy a török foci legyen az elsőszámú kedvenc. 1989-ben jártam Türkiyében először. Ezen az utazáson volt egy olyan program,hogy buszos kirándulás Istanbul ázsiai részére. Útközben,a Dolmabahçe negyedben,egy közúti felüljárón keltünk át. A felüljárón szólt a magyarul tudó török idegenvezető,hogy most nézzen mindenki jobbra! És ott terült el a lábaim előtt az Inönü stadion! Nem tudom pontosan megmagyarázni,de ekkor mintha egy villámcsapás ért volna,-és azóta totálisan meg vagyok őrülve a Beşiktaşért! De sajnos BJK mérkőzésen még nem voltam élőben. 19 éve tart ez a mánia,és egyre
csak erősödik. Azt hiszem elég sokat is tudok a türk futbolról. Minden tekintetben Törökország mániás vagyok,pl. gyűjtöm a török útikönyveket,a török filmeket stb. Nagyon fontosnak tartom elmondani,hogy amint nemzetközi mérkőzésre kerül sor,teljes erőből tudok szurkolni minden török klubcsapatnak! A másik nagy hobbym a török ultramozgalmak. Nem csak a Beşiktaş Çarşı-járól,hanem minden türk csapat ultracsoportjáról gyűjtöm a fotókat. Eddig már van 3500 db,és folytatom tovább.
Allaha ısmarladık:
Feyyaz

haszán 2008.05.06. 00:59:55

Nade ezeket a képeket meg kellene osztani

Feyyaz 2008.05.06. 01:09:35

Tamam. Yarın ilerde megbeszéljük,hogyan csináljuk. A linkblogba majd akkor teszed be a "Hajrá Törökök"-et,ha már minden játékost átküldtem?
Iyi geceler!

haszán 2008.05.06. 01:13:08

Mi az url?

A játékosbemutatásokat elkezdem csütörtökön, csak keresek még képeket meg videókat.

U17-esek közt akit láttam és ügyes, az a Gökhan Töre nevű támadó kp és a Batuhan Karadeniz nevű gólvágónak titulált, korához képest elég marcona pofázatú csatár. Magáról a tornáról és egyik-másik tehetségről postot is közöltünk pár napja, megtekintésre ajánlom tisztelettel.