Mi minőségibb a baklavánál és a kebabnál? A török foci.

Friss topikok

Tizenhetedszer bajnok a Galata

2008.05.13. 07:06 | haszán | Szólj hozzá!

Utolsó öt meccséből ötöt húzott be a Galata, és ez - egy viszonylag hektikus, sérülésekkel is sújtott idény után - elég volt ahhoz, hogy megnyerje az idényt. A sikerben jelentős része volt annak, hogy a Leverkusen elleni megalázó UEFA-kupa meccs után (1-5, idegenben) a menedzsmenttel összetűző Karl-Heinz Feldkamp lemondott, és Cevat Guler vette át a csapatot. Ekkor még két ponttal a Fener mögött volt a Galata, végül hattal győzött.

A BL-ben a Galata mellett a Fener indulhat, amely leeresztett a végére, a szintén jól hajrázó Besiktas csak gólkülönbséggel lett harmadik. A nagy vesztes az egész idényben remekül küzdő Sivasspor, amely még a bajnokságot is vezette, végül -szintén gólkülönbséggel - negyedik lett, ezzel az UEFA-kupáról is lecsúszott. A szívünk vérzik. Az UEFA-kupában indulhat még a Besiktas mellett a kupagyőztes Kayserispor is.

Kiesett a Vestel Manisaspor, a Caykur Rizespor és Kasimpasaspor.